• Masaże i zabiegi dla przyszłych mam

  masaż w ciąży bielanyPielęgnacja ciała w ciąży

  Zabieg mleczny Babor – 4-etapowa kuracja ujędrniająca i nawilżająca stworzona z myślą o potrzebach skóry kobiety w ciąży.  Rozpoczyna się delikatnym peelingiem na bazie naturalnych olejów z oliwek i awokado oraz z dodatkiem nasion żurawiny. Następnie na oczyszczoną skórę nakładana jest mleczna maska bogata w peptydy mleka oraz naturalną glinkę kaolin o dużej zawartości minerałów. W zależności od wskazań medycznych i decyzji pacjentki kolejnym etapem kuracji jest masaż ukierunkowany na odżywanie skóry nóg i pośladków oraz rozluźnianie spiętych mięśni pleców. Ostatnim etapem zabiegu jest aplikacja ujędrniającego i nawilżającego serum z bengalskim migdałem i ekstraktem z kwiatu czarnego bzu.

  Dzięki współpracy z Gabinetem Kosmetycznym Petrova do zabiegów używam tylko naturalnych kosmetyków marki Babor.

  • cena pełnego zabiegu 380 zł
  • cena zabiegu bez masażu 280 zł
   
  Pielęgnacja ciała przed i po ciąży

  Zabieg silnie ujędrniający Babor – 4-etapowa kuracja rozpoczynająca się od oczyszczenia skóry peelingiem solnym i jednoczesnego odżywienia olejkiem hydrofilnym. Po peelingu skóra jest gotowa na przyjęcie odżywczej i silnie ujędrniającej maski ze 100% sproszkowaną spiruliną. Spirulina zawiera kwas gamma-linolenowy o działaniu przeciwzapalnym i wzmacniającym komórki skóry oraz ściany naczyń krwionośnych. Kolejnym etapem zabiegu jest intensywny masaż ujędrniający z wykorzystaniem bańki chińskiej i techniki izometrycznej. Masaż usprawnia krążenie krwi w skórze oraz przyspiesza metabolizm w tkankach, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna a nierówności mniej widoczne. Ostatnim etapem kuracji jest aplikacja serum przeciwcellulitowego bogatego w wyciąg z liści aloesu barbadoskiego, pobudzającą krążenie kofeinę oraz ekstrakt z chlorelli – słodkowodnej algi, która detoksykuje usuwając metale ciężkie.

  • cena pełnego zabiegu 400 zł

  Masaż ujędrniający – masaż problematycznych stref , najczęściej brzucha, ud i pośladków. Intensywnie pobudza krążenie i ujędrnia ciało. Skuteczność zabiegu polega na połączeniu 3 technik masażu: klasycznej, bańki chińskiej oraz masażu izometrycznego. Technika klasyczna to rozgrzewka przed kolejnymi etapami masażu – aktywizuje krążenie i przygotowuje skórę na silniejsze bodźce. Bańka chińska wytwarza podciśnienie, które dosłownie zasysa fałd skóry. Dzięki temu metabolity zostają wypchnięte z komórek, a w ich miejsce wraz z krwią dostają się substancje odżywcze. Masaż izometryczny rozprawia się z ostatnim słabym ogniwem biorącym udział w powstawaniu cellulitu, jakie stanowią wiotkie mięśnie. Masaż ten jest formą gimnastyki mięśni, poprawia wydolność i siłę tkanki mięśniowej.

  • cena masażu 120 zł
   
  Odbudowa mięśni brzucha po porodzie

  Oprócz klasycznych ćwiczeń zapraszam również na zabiegi elektrostymulacji mięśni brzucha, ale także innych osłabionych okolic np. pośladków, ud czy mięśni grzbietu. Stymulacja mięśni pomaga szybciej odzyskać płaski brzuch po porodzie. Elektrostymulacja aktywuje „uśpione” grupy mięśniowe. Dzięki czemu świadomie można zacząć kontrolować użycie tych mięśni i wpływać na kształtowanie prawidłowej pozycji ciała. Pomaga to np. utrzymać płaski brzuch, czy napięte pośladki. Dzięki możliwości ćwiczenia aż 10 partii mięśniowych w jednym czasie, zabieg jest bardzo efektywny.

  • cena zabiegu 120 zł

   

  Masaże lecznicze i przeciwobrzękowe

  Ból okolicy lędźwiowej i krzyżowej dotyczy około 45% kobiet w ciąży. Jest konsekwencją wzrostu wagi kobiety oraz zmiany postawy w wyniku przemieszczenia się środka ciężkości ku przodowi. Dodatkowo między 20 a 26 tygodniem ciąży, w wyniku działania hormonów, dochodzi do rozluźnienia połączeń więzadłowych w obrębie miednicy, co skutkuje jej nadmierną ruchomością. Bóle pojawiają się najczęściej między 12 a 18 tygodniem ciąży, nasilają w 24-30 tygodniu. Ze względu na ograniczenie możliwości stosowania leków przeciwbólowych w czasie ciąży, zaleca się uśmierzanie bólu za pomocą zabiegów fizjoterapeutycznych np. masaży.

  Masaż w ciąży przynosi ulgę w dolegliwościach pleców, pomaga uporać się z obrzękami kończyn dolnych. Naukowo udowodniony jest wpływ masażu wykonywanego regularnie w czasie trwania ciąży na poprawę nastroju u kobiet, zmniejszenie bólu kończyn dolnych i pleców. Zabieg wykonywany jest w leżeniu na boku lub w pozycji siedzącej, w zależności od preferencji i samopoczucia klientki.

  Do masaży wykorzystuję naturalne oleje marki Babor.

  • cena masaży 120 zł

  Seria zabiegów masażu zalecana jest również kobietom planującym ciążę. Masaż klasyczny stanowi profilaktykę powstawania rozstępów, ponieważ uelastycznia skórę przygotowując ją do rozciągania podczas ciąży.

  Masaż w ciąży, zasady wykonywania:

  • masażu nie wykonujemy w sytuacji, gdy ciąża pacjentki jest zagrożona lub jeśli podczas poprzednich ciąż doszło do komplikacji i poronień,
  • w razie wątpliwości proszę Panie o konsultację z lekarzem prowadzącym ciążę, by upewnić się, że nie widzi on przeciwwskazań do wykonania zabiegów na ciało.