• Pończochy uciskowe i  przeciwżylakowe

  W moim gabinecie możecie Państwo zamówić medyczne pończochy uciskowe, podstawę terapii przeciwżylakowej  i przeciwobrzękowej.

  Na miejscu wykonuję wszystkie niezbędne pomiary. Pończochy są zamawiane w firmie Dr Sawlewicz i przesyłane bezpośrednio do klienta. Nie prowadzę sprzedaży w gabinecie. Koszt pomiaru wynosi 50 złotych.

  Każdy produkt jest idealnie dopasowany i indywidualnie zamawiany. Tylko w ten sposób możemy być pewni, że spełni swoją funkcję.

   

  Pończochy uciskowe – działanie na układ krążenia
  1. Płyn zgromadzony w tkankach jest efektywniej absorbowany przez naczynia krwionośne, zapobiegając obrzękom.
  2. Zewnętrzny nacisk na naczynie powoduje zmniejszanie jego średnicy, zbliża do siebie zastawki umożliwiając im zamykanie się.
  3. Zwiększa kompresję mięśni na naczynia podczas ruchu – jeszcze więcej krwi jest pompowane w kierunku serca. 
  Pończochy uciskowe – działanie na układ limfatyczny

  Zwiększa ciśnienie w tkankach, by uruchomić działanie ssące układu limfatycznego. Nadmiar płynu z przestrzeni pozakomórkowej zostaje usunięty – obrzęk zmniejsza się.

  Kiedy wskazane jest stosowanie profesjonalnych pończoch uciskowych lub przeciwżylakowych i jaki stopień ucisku wybrać

  1 klasa kompresji – zmęczenie nóg, żylaki ale bez tendencji do obrzęku, początkowa niewydolność żylna u ciężarnych

  2 klasa kompresji – żylaki z tendencją do obrzęku, po zakrzepicy żył powierzchownych, po skleroterapii lub usunięciu żylaków jako wzmocnienie efektu terapeutycznego

  3 klasa kompresji – atrofia biała (białe plamy na skórze powstałe w wyniku niedotlenienia), dermatoskleroza (włóknienie skóry), niewydolność żylna, obrzęk limfatyczny

  4 klasa kompresji – obrzęk limfatyczny i słoniowacizna