• Trening / Pilates medyczny

  Trening medyczny

  Trening medyczny jest nieodłącznym elementem rehabilitacji po kontuzji. Pozwala na odtworzenie fizjologicznych wzorców ruchu i powrót do normalnej aktywności.

  Trening medyczny jest prowadzony przez fizjoterapeutę. Zajęcia oparte są na ćwiczeniach z użyciem własnej masy ciała ćwiczącego lub z obciążeniem w postaci hantli, taśm Thera-band i Gymstick o oporze maksymalnym 25 kg.  Jestem w stanie dostosować obciążenia do osób o różnym stopniu wytrenowania. Przywracam do sprawności pacjentów po operacjach ortopedycznych, kontuzjach związanych ze sportem wyczynowym oraz osoby dopiero rozpoczynające przygodę z aktywnością. Prowadzę treningi zapobiegające kontuzjom sportowym oraz urazom wynikającym z niedostatecznego wytrenowania.

  Trening indywidualny jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którym ciężko się zmotywować do samodzielnych ćwiczeń lub z powodu przebytych kontuzji potrzebują indywidualnie dobranych ćwiczeń.

  gimastyka indywidualna warszawa bielany

  Pilates medyczny

  Technika ćwiczeń oparta na znanej na całym świecie, szczególnie w środowisku tancerzy, koncepcji Josepha Pilatesa. Stawia nacisk na wzmacnianie mięśni brzucha i stabilizację kręgosłupa. Polecana szczególnie tym, którzy chcą się wzmocnić, narzekają na bóle i częste kontuzje kręgosłupa. Jest to technika ćwiczeń oparta na angażowaniu zarówno ciała i umysłu w świadome i precyzyjne wykonywanie ćwiczeń. Pilates uczy świadomości ciała i przygotowuje je do pracy w większych obciążeniach takich jak: praca ze sztangą, boks, bieganie długodystansowe. Pilates to też nauka wykorzystania oddechu w trakcie ćwiczenia.

  Szczególnym wskazaniem do ćwiczeń jest spędzanie wielu godzin w jednej pozycji np. praca przy biurku czy w takich zawodach jak: fryzjer, kosmetyczka, dentysta itd. Wszędzie tam, gdzie w cyklu 24-godzinnym ruszamy się bardzo mało. Wiele badań wskazuje na znaczny wpływ braku ruchu na długość życia i zapadalność na choroby układu krążenia i nowotwory. Dotyczy to również osób, które uprawiają sporty tylko w weekendy lub w czasie wakacji. U tzw. weekendowych atletów obserwuje się większe narażenie na urazy sportowe z powodu nie przygotowania układu ruchu do wykonywania skokowego wysiłku fizycznego.

  Trening towarzyszy również sesji rehabilitacyjnej i prowadzony jest indywidualnie pod okiem terapeuty.