• Masaż

  Masaż wykonujemy, by zapobiegać zanikom mięśni, zmniejszyć pobudzenie układu nerwowego w okresach dużego stresu, leczyć dyskopatię i nerwobóle, uelastyczniać blizny oraz pobudzać przemianę materii.

  W ofercie gabinetu znajdują się 2 rodzaje masaży:

  • masaż sportowy – regeneruje mięśnie po wysiłku fizycznym lub przygotowuje układ ruchu do aktywności po dłuższej przerwie
  • masaż w ciąży – zmniejsza dolegliwości bólowe kręgosłupa, uelastycznia skórę

  Miejscowe działanie masażu polega na mechanicznym pobudzeniu przepływu krwi w naczyniach krwionośnych oraz chłonki w naczyniach chłonnych. Użycie poszczególnych technik przez masażystę ma za zadanie zwiększenie przemieszczania się płynów przez układ naczyniowy. Dodatkowo kontakt ze skórą pacjenta powoduje tarcie, podczas którego wytwarza się ciepło. Wpływa ono na rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie przepływu krwi przez mięśnie. Dochodzi do przyspieszenia dostarczania substancji odżywczych do komórek i usuwania zbędnych produktów przemiany materii. Wzrost przepływu krwi w obwodowych częściach ciała wpływa korzystnie także na pracę serca i nerek.

  Ogólne działanie masażu polega na pobudzeniu układu nerwowego poprzez receptory zlokalizowanie w mięśniach. Bodźce przenoszone są poprzez włókna nerwowe do mózgu, gdzie dochodzi do powstania pobudzenia kory mózgowej, która jest naczelnym ośrodkiem sterującym pracą wszystkich narządów (również układu ruchu). Efektem tego procesu jest pobudzenie pracy wszystkich narządów, tak jak podczas wysiłku fizycznego.

  masaz_sportowy_warszawa masaz_warszawa