• Kompresjoterapia – medyczne wyroby uciskowe

  Oferuję najwyższej jakości medyczne wyroby uciskowe marek Juzo oraz Gloria. Podstawową zasadą dobrego doboru jest dokładne zmierzenie kończyny oraz poznanie potrzeb pacjenta.

  Zalecam produkty kompresyjne wyłącznie z certyfikatem RAL (Gütezeichengemeinschaft Medizinische Kompressionsstrümpfe e.V.), który gwarantuje, że produkty przechodzą okresowe testy w niemieckim instytucie Hohenstein i spełniają standardy wyrobów medycznych. Oznacza to, że przy codziennym używaniu mamy gwarancję, że produkt posłuży nam 6 miesięcy bez utraty walorów kompresyjnych w odpowiedniej mu klasie kompresji.

  Kiedy stosujemy kompresjoterapię:

  • niewydolność żylna – żylaki, pajączki, niedomykalność zastawek
  • zaburzenia pracy układu limfatycznego (obrzęk limfatyczny) np. w wyniku chorób onkologicznych i zapalnych
  • obrzęk tłuszczowy – najczęściej dotyczy kobiet i zlokalizowany jest w obrębie ud i pośladków
  • zwiększenie wydolności mięśni – najlepszy przykład to skarpety i podkolanówki kompresyjne dla biegaczy
  • ciężkie nogi i obrzęki w czasie ciąży
  • praca siedząca i stojąca; długie podróże autem i samolotem
  • po operacji usunięcia żylaków, skleroterapii
  • wspomagająco po urazach ortopedycznych – skręcenie stawu skokowego, urazy kolan

  Oferuję produkty dopasowane na miarę, również dla osób bardzo wysokich i niskich. Istnieje możliwość wyboru tkaniny i koloru produktu. Posiadam w ofercie produkty specjalnie zaprojektowane dla mężczyzn, zapewniające dobrą wentylację i wytrzymałość np. Juzo Adventure. Paniom polecam ultra cienkie rajstopy na wyjątkowe okazje, oczywiście spełniające wysokie standardy kompresji. Do każdego produktu dołączony jest specjalny rękaw znacząco ułatwiający wkładanie.

  Na miejscu wykonuję wszystkie niezbędne pomiary. Produkty są zamawiane w firmie Dr Sawlewicz z Gdańska i przesyłane bezpośrednio do klienta. Nie prowadzę sprzedaży w gabinecie. Realizuję zamówienia na rękawy i nogawice uciskowe z refundacją NFZ.

  Każdy produkt jest idealnie dopasowany i indywidualnie zamawiany. Tylko w ten sposób możemy być pewni, że spełni swoją funkcję.

  Orientacyjne ceny produktów uciskowych:

  podkolanówki – 230

  pończochy i rękawy – 260-300

  pończochy pooperacyjne – para 223 zł, 1 sztuka 175 zł – tylko w wersji beżowej z otwartymi palcami

  rajstopy i legginsy – 297

  spodenki uciskowe – 286

  *drugi produkt ok. 60 zł taniej w ramach jednego zamówienia

  Produkty uciskowe – działanie na układ krążenia
  1. Płyn zgromadzony w tkankach jest efektywniej absorbowany przez naczynia krwionośne, zapobiegając obrzękom.
  2. Zewnętrzny nacisk na naczynie powoduje zmniejszanie jego średnicy, zbliża do siebie zastawki umożliwiając im zamykanie się.
  3. Zwiększa kompresję mięśni na naczynia podczas ruchu – jeszcze więcej krwi jest pompowane w kierunku serca. 
  4. Krew pozbawiona tlenu i składników odżywczych jest szybciej usuwana z komórek, robiąc miejsce dla świeżej utlenowanej krwi tętniczej – wzrasta wydolność mięśni szkieletowych.
  Produkty uciskowe – działanie na układ limfatyczny

  Zwiększa ciśnienie w tkankach, by uruchomić działanie ssące układu limfatycznego. Nadmiar płynu z przestrzeni pozakomórkowej zostaje usunięty – obrzęk zmniejsza się.

  Kiedy wskazane jest stosowanie profesjonalnych pończoch/podkolanówek/rajstop uciskowych lub przeciwżylakowych i jaki stopień ucisku wybrać

  1 klasa kompresji – zmęczenie nóg, żylaki ale bez tendencji do obrzęku, początkowa niewydolność żylna u ciężarnych

  2 klasa kompresji – żylaki z tendencją do obrzęku, po zakrzepicy żył powierzchownych, po skleroterapii lub usunięciu żylaków jako wzmocnienie efektu terapeutycznego

  3 klasa kompresji – atrofia biała (białe plamy na skórze powstałe w wyniku niedotlenienia), dermatoskleroza (włóknienie skóry), niewydolność żylna, obrzęk limfatyczny

  4 klasa kompresji – obrzęk limfatyczny i słoniowacizna