• Kinesiotaping

  Kinesiotaping polega na aplikacji taśmy zgodnie z zasadami anatomii i kinezjologii. Metoda wspomaga pracę mięśni i stawów, zmniejsza dolegliwości bólowe, usuwa obrzęki limfatyczne. Po aplikacji, taśmy mogą być noszone przez kilka dni bez utraty swoich właściwości.

  Kinesiotaping to metoda wynaleziona i opracowana ponad 30 lat temu przez doktora Kenzo Kase w Japonii. Dziś jest z powodzeniem stosowana w środowisku sportowym na całym świecie dzięki możliwościom terapeutycznym jakie stwarza: redukuje ból, zapobiega zmęczeniu i skurczom mięśni, zmniejsza obrzęki i stan zapalny, zwiększa ruchomość oraz koryguje pozycję stawu. Odpowiedni sposób aplikacji taśmy pozwala zmniejszyć dolegliwości związane z bólem kręgosłupa, kolana, nadgarstka, niestabilnością barku, skręceniem stawu skokowego, uczuciem „ciężkich” nóg.

  kinesiotaping warszawa kolano

  kinesiotaping_warszawa

  Właściwości taśm:

  • Klej po stronie wewnętrznej taśmy jest aktywowany przez ciepło, nie posiada on żadnych właściwości medycznych.
  • Ciężar i grubość taśmy jest niemal identyczna z grubością skóry, obecność taśmy na skórze jest prawie nieodczuwalna.
  • Taśma może być noszona przez kilka dni bez utraty swoich właściwości nawet w czasie kontaktu z wodą (kąpieli).

  Taśma jest aplikowana na czystą, suchą, nienatłuszczoną skórę.

  Usuwanie taśmy

  • Należy przeprowadzać zawsze z kierunkiem porostu włosów.
  • Najłatwiej wykonać w czasie kąpieli.

  Uwaga!

  Skład kleju jest tak opracowany, by nie powodował uczuleń, lecz u osób ze skłonnościami do odczynów alergicznych zaleca się testową aplikację taśmy na niewielkiej powierzchni skóry przed zabiegiem pełnej aplikacji. W przypadku pojawienia się nieprzyjemnego uczucia swędzenia/pieczenia w miejscu aplikacji, należy niezwłocznie odkleić taśmę.

  kinesiotaping_warszawa
  kinesiotaping_warszawa
  kinesiotaping_warszawa