• Warsztaty dla firm

  Warsztaty z fizjoterapeutą „prawidłowe nawyki w pracy”

  Współcześnie około 80% mieszkańców świata „Zachodu” pracuje w pozycji siedzącej. Mamy szybkie i wygodne auta, pracujemy w komfortowych i klimatyzowanych biurach. Technologia pozwala nam wyeliminować wszelkie męczące aspekty życia – nawet zakupy można zamówić już prosto pod drzwi domu.

  Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) dzienna porcja ruchu powinna wynosić co najmniej 10.000 kroków, co daje 6-8 km spaceru dziennie. Jeśli nie „wyrabiamy” tej dawki grożą nam powikłania siedzącego trybu życia jakimi są – przedwczesny zgon, choroby serca i naczyń oraz cukrzyca. Niestety, choroby te rozwijają się w ukryciu przez lata, aż w końcu spada na nas straszna diagnoza, wizja poważnej niepełnosprawności lub śmierci. Jednak nigdy nie jest za późno na zmianę!

  Jak zneutralizować skutki siedzącej pracy?

  Jak wkomponować aktywność w codzienność?

  Jak odżywiać się, aby zachować jasność umysłu (i linię)?

  Jak nie dać się chandrze w zimowych miesiącach roku?

  Na warsztatach poznacie odpowiedź na te pytania. Postaram się również przedstawić najczęstsze dolegliwości układu ruchu, które mogą być skutkiem pracy siedzącej i pokażę, jak samemu można sobie z nimi poradzić.

  Indywidualne konsultacje – ergonomia miejsca pracy

  Ważnym elementem poprawy komfortu i bezpieczeństwa pracy jest odpowiednie ustawienie miejsca pracy do potrzeb pracownika.

  Warsztaty są szyte na miarę uczestników i ich potrzeb. Współpracuję z psychologiem, trenerem fitness oraz dietetykiem. Wspólnie pomożemy stworzyć kompleksowy program poprawiający kondycję fizyczną i mentalną pracowników. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.workandwellness.pl