• Pilates reformer

  reformer leg circle
  rozciąganie nóg
  pilates roll over

  „Jeśli w wieku 30 lat Twój kręgosłup jest sztywny – jesteś stary, jeśli w wieku 60 lat masz w pełni elastyczny kręgosłup – jesteś młody” Joseph Pilates

  Technika ćwiczeń oparta na znanej na całym świecie, szczególnie w środowisku tancerzy, koncepcji Josepha Pilatesa. Pilates stawia nacisk na wzmacnianie mięśni brzucha i stabilizację kręgosłupa. Polecany szczególnie tym, którzy chcą się wzmocnić, narzekają na bóle i częste kontuzje. Jest to technika ćwiczeń oparta na angażowaniu zarówno ciała i umysłu w świadome i precyzyjne wykonywanie ćwiczeń. Pilates uczy świadomości ciała i przygotowuje je do pracy w większych obciążeniach takich jak: praca ze sztangą, boks, bieganie długodystansowe. Pilates to też nauka wykorzystania oddechu w trakcie ćwiczenia.

  Obecnie w koncepcji Pilatesa naucza się 34 podstawowych ćwiczeń w pełni angażujących mięśnie całego ciała. Każda pozycja wymaga kontroli oraz precyzji. Oddech współgra z ruchem, a napięcie mięśni brzucha powoduje stabilizację kręgosłupa.

  W gabinecie do ćwiczeń Pilates wykorzystuję sprzęt, który pozwala na płynne ćwiczenie z regulowanym oporem sprężyn i lin – reformer oraz wunda chair. Oba urządzenia wymyślone zostały przez Josepha Pilatesa.

  rozciąganie żeber
  wzmacnianie ramion
  wzmacnianie pośladków

  Wykorzystując grawitację, oddech oraz opór sprężyn Pilates reformer angażuje ruch całego ciała, by reedukować nieprawidłowe wzorce ruchu. Zła postawa wynikająca z nawyków albo/i urazów może zostać skorygowana poprzez wykonywanie konkretnych, kontrolowanych ruchów.

  Pilates pomoże Ci:

  • poprawić postawę oraz ogólny stan zdrowia,
  • zrehabilitować się po kontuzji czy operacji,
  • nauczyć się ufać w możliwości swojego ciała,
  • wyglądać i czuć się lepiej