• Terapia manualna – przeciwbólowa

  Moją specjalnością jest terapia manualna dla osób z dolegliwościami bólowymi o podłożu stawowym, mięśniowym oraz nerwowym oparta na dowodach naukowych z wykorzystaniem popularnych metod wspomagających efekty terapii takich jak kinesiotaping.

  terapia manualna
  terapia manualna
  terapia manualna

  Na czym polega terapia manualna?

  Podczas wizyty identyfikuję i lokalizuję przyczynę bólu, przeprowadzając odpowiednie testy. Pozwala mi to później przywrócić prawidłową ruchomość w stawach oraz odpowiednią długość i elastyczność struktur nerwowych i mięśniowych. Moim celem jest trwałe ustąpienie dolegliwości tak, abyście mogli jak najszybciej wrócić do normalnej aktywności.

  Terapia manualna daje najlepsze efekty w początkowym stadium rozwoju dolegliwości. Im wcześniej podejmiemy leczenie, tym szybciej osiągniemy trwałą poprawę.

  Jako terapeuta manualny posiadam wykształcenie medyczne. Przeszłam również wieloletnie szkolenia w centrach kształcących terapeutów manualnych w Europie, co udokumentowane jest odpowiednimi certyfikatami. Dzięki temu terapia w moim gabinecie jest skuteczna i przede wszystkim bezpieczna.

  Specjalizuję się w pracy z następującymi dysfunkcjami  narządy ruchu:

  – ból szyi – diagnozuję przyczynę i podejmuję najlepsze leczenie

  – bóle pleców

  – zwyrodnienie stawów biodrowych, kolanowych, łokciowych, barkowych

  – neuropatie nerwów obwodowych np. cieśń nadgarstka

  – tendinopatie – zmiany degeneracyjne ścięgien np. łokieć tenisisty, kolano skoczka

  – bóle głowy

  – przeciążenia mięśni po wysiłku lub w wyniku długich godzin pracy w jednej pozycji